10 روش کاربردی کاهش پینگ بازی – آموزش کاهش پینگ دستی

اگر شما هم یکی از بازیکنان و طرفداران بازی‌های ویدیویی آنلاین هستید و از طرفی دیگر در ایران زندگی می‌کند، قطعاً با مشکلات مختلفی نظیر قطع و وصلی اینترنت، پینگ بالا و… آشنایی دارید. تصور کنید در حال بازی کردن یک بازی آنلاین هستید و درست همان زمانی که فکر می‌کنید دارید پیروز می‌شید، اینترنت شما قطع شود یا پینگ شما به حدی بالا رود که تصاویر و تایم فریم‌های روان بازی تبدیل به تصاویر کند پشت سرهمی شود و پس از رفع مشکل و بازگشت به بازی، امتیاز آن مرحله را از دست داده باشید. این موضوع موجب شد تا تیم دراگون وی پس اس مقاله‌ای برای کاربران عزیز منتشر کند تا با کمک 10 روش کاربردی کاهش پینگ بتوانند به راحتی بازی کنند و از بازی خود لذت ببرند.

یکی از دلایلی که موجب این اتفاقات می‌شود، پینگ بالا است؛ پینگ بالا نشانگر اتصال ضعیفی است که اینترنت شما با سرور بازی موردنظر دارد. اما چاره چیست؟ چگونه می‌توان پینگ بازی را کاهش داد؟ در این نوشتار قصد داریم شما را با 10 روش کاربردی کاهش پینگ آشنا کنیم و آموزش کاهش پینگ دستی را در اختیار شما عزیزان قرار دهیم، با ما همراه باشید.

مروری بر مفهوم پینگ

10 روش کاربردی کاهش پینگ

پیش از آنکه به روش‌های کاهش پینگ دستی بپردازیم، بهتر است مروری بر پینگ داشته باشیم. پینگ، زمان تاخیر یا سرعت ارسال سیگنال از کامپیوتر، کنسول‌های بازی یا گوشی هوشمند شما را به شبکه اندازه‌گیری می‌کند. به عنوان مثال زمانی که در بازی پابجی به دشمن خود تیری شلیک می‌کنید، سیگنالی به سرور بازی ارسال می‌شود. پس از اینکه سرور بازی پابجی سیگنال شما را بررسی کرد، یک تاییدیه به شبکه شما ارسال می‌کند که آیا دشمن شما مورد هدف قرار گرفته است یا خیر. حال هرچه فاصله شما با سرور بازی کم‌تر باشد، سرعت پاسخگویی سرور بیشتر است.

بیشتر بخوانید: پکت لاس چیست؟

پینگ بالا؛ مشکل بسیاری از بازیکنان ایرانی!

کشور عزیز ایران به دلیل مشکلاتی از قبیل تحریم‌های مختلف و سرعت پایین اینترنت بیشتر از کشورهای سرار جهان با مشکل پینگ بالا دست و پنجه نرم می‌کند. اگر از بازیکنان سراسر دنیا به خصوص بازیکنان مقیم ایران سوال کنید بزرگ‌ترین مشکل در بازی‌های آنلاین چیست، بدون شک پاسخ آن‌ها پینگ بالا است. بسیاری از بازیکنان هزینه‌های زیادی صرف کاهش پینگ می‌کنند، اما باز هم نمی‌توانند مشکل پینگ بالا را رفع کنند. در ادامه این نوشتار قصد داریم شما را با 10 روش کاربردی و در عین حال ساده کاهش پینگ آشنا کنیم. اگر شما هم یکی از گیمران حرفه‌ای هستید و با پینگ بالا شما را آزار می‌دهد، تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید تا این مشکل را برای همیشه خاتمه دهیم.

چگونه می‌توان پینگ خود را اندازه گیری کرد؟

آموزش تست پینگ

بسیاری از کاربران بر این باوردند که یک اتصال سریع تنها به سرعت دانلود و آپلود متکی است و شبکه‌ای که بتواند سرعت دانلود و آپلود مطلوبی را ارائه دهد، قطعاً سرویس خوبی برای بازی کردن است. اما این تفرک اشتباه است! پینگ در واقع فاکتور دیگری است که برای برسی یک شبکه اینترنت بسیار کاربردی است. برای بررسی پینگ روش‌های مختلفی وجود دارد که در ادامه به برسی آن‌ها می‌پردازیم.

بیشتر بخوانید: کاهش پینگ وارزون

ابزار اندازه گیری پینگ

همانطورکه گفته شد روش‌های مختلفی برای اندازه گیری پینگ وجود دارد. یکی از این ابزارها سایت رسمی Speedtest.net است که به عنوان محبوب‌ترین ابزار تست سرعت در فضای اینترنت شناخته می‌شود. کافی است وارد وبسایت فوق شوید و روی گزینه GO کلیک کنید، پس از بررسی شبکه شما، پینگ نهایی سیستم خود را مشاهده می‌کنید. از رایج‌ترین روش‌های اندازه‌گیری پینگ می‌توان به تست پینگ در CMD نیز اشاره کرد. پس از وارد شدن به محیط CMD عبارت ping 1.1.1.1 -t را تایپ کنید و نتیجه را مشاهده کنید. بهتر است بدانید که روش‌های دیگری برای تست پینگ نیز وجود دارد؛ اما اهمیتی ندارد که از کدام روش استفاده کنید. نکته‌ای که باید به آن توجه داشته باشید این است که تمامی ابزارهای اندازه‌گیری پینگ، فقط می‌توانند پینگ سیستم شما را معین کنند. به مثال زیر توجه کنید:

آموزش روش کاربردی کاهش پینگ

حتماً برای شما هم پیش آمده است که پس از استفاده از ابزارهای تست پینگ متوجه شدید که پینگ شما در وضعیت مطلوبی قرار دارد، به عنوان مثال پینگ شما بین 80 تا 100 است، اما زمانی که وارد بازی می‌شود همچنان سرعت شما پایین است و پینگ درون بازی شما عددی بیش از 100 را به شما نشان می‌دهد. بهتر است بدانید که پینگی که ابزارهای تست پینگ به شما نشان می‌دهند، پینگ داخلی سیستم شما است و طبیعی است که با پینگ درون بازی مغایرت داشته باشد. مشکل فوق به دلیل فاصله شبکه اینترنت شما تا سرور بازی موردنظر است که در ادامه می‌توانید توسط آموزش‌های قرار گرفته این مشکل را برطرف کنید.

بیشتر بخوانید: لگ چیست؟

دلایل بالا بودن پینگ چیست؟
آموزش کاهش پینگ دستی

بهتر است بدانید که دلایل زیادی می‌تواند موجب بالا رفتن پینگ شما شود، حتی در برخی موارد ممکن است مشکل از اینترنت شما نباشد و پینگ داخلی شما در وضعیت مطلوبی قرار گرفته باشد. در این قسمت دلایل رایج بالا بودن پینگ را در اختیار شما عزیزان قرار دادیم.

مشکلات درون بازی

گاهی اوقات مشکل پینگ بالا از سوی سرور بازی است و ربطی به اینترنت شما ندارد. برای رفع این مشکل می‌توانید وارد بازی شوید و آدرس آی پی سرور بازی خود را در سایت speedtest.net وارد کرده و سپس پینگ به دست آمده را با پینگ داخلی خود مقایسه کنید. در صورتی که پینگ شما پایین‌تر از پینگ سرور بازی است، به احتمال زیاد مشکل از سرور بازی موردنظر است.

پهنای بند

یکی دیگر از مواردی که می‌تواند موجب بالا رفتن پینگ شما شود پهنای باند شبکه اینترنت شما است. زمانی که از یک شرکت ارائه کننده اینترنت سرویسی را خریداری می‌کنید، شما و تعدادی از مشتریان دیگر این شرکت وارد یک پهنای باند می‌شود. حال اگر شرکت مذکور پهنای باند را در اخیتار کاربران زیادی قرار دهد، سرعت اینترنت پایین می‌آید و در نتیجه پینگ شما به مراتب بیشتر می‌شود. در بهترین حالت اگر شرکت ارائه کننده اینترنت پهنای باند خود را تنها در اختیار تعداد مجازی کاربر قرار دهد، ممکن است در ساعات شلوغی اینترنت، پینگ شما بالا برود.

تنظیمات رجیستری

در نظر داشته باشید که اگر برای بازی کردن از کامپیوتر شخصی خود استفاده می‌کنید، ممکن است سیستم شما از بسیاری جهات بهینه نشده باشد. تغییر تنظیمات رجیستری در بسیاری از موارد می‌تواند پینگ شما را کاهش دهد.

سایر دلایل بالا رفتن پینگ

  • محل قرارگیری نامناسب روتر و یا آپدیت نبودن فریمور
  • قدیمی بودن کامپیوتر شخصی و عدم بهینه سازی
  • اشغال حافظه کش روتر یا مودم
  • عدم تنظیم فرکانس مودم
  • اجرای برنامه‌ها و نرم افزارهای گوناگون به صورت موازی
  • بروزرسانی خودکار پلتفرم‌های مختلف

بیشتر بخوانید: کاهش پینگ پابجی

روش های کاربردی کاهش پینگ بازی

روش کاربردی کاهش پینگ رایگان

انتخاب نزدیک ترین سرور بازی

ساده‌ترین راه و ابتدایی‌ترین راه برای کاهش پینگ بازی، انتخاب سرورهای درون بازی است که به موقعیت شما نزدیک‌تراند. به عنوان مثال در بخش تنظیمات بازی پابجی، سرورهای مختلفی تعبیه شده کا با انتخاب هر کردام می‌توانید فاصله مکانی خود را تا سرور بازی معین کنید.

بستن نرم افزارهای موازی

یکی دیگر از روش‌های کاهش پینگ بستن نرم افزارهای موازی است. زمانی که می‌خواهید بازی کنید، برنامه‌هایی که به اینترنت نیاز دارند را ببندید، چرا که ممکن است در برخی مواقع علت کندی سرعت شما آپدیت‌ها و بروزرسانی‌های دیگر برنامه‌ها باشد.

غیرفعال کردن بروزرسانی

اگر در حال بازی هستید و برنامه‌ای همزمان در حال بروزرسانی است، قطعاً موجب بالا رفتن پینگ شما می‌شود. بروزرسانی‌های خودکار به ویژه بروزرسانی خودکار ویندوز را غیرفعال کنید.

ریست کردن روتر یا مودم

در نظر داشته باشید که هرگاه مودم خود را روشن می‌کنید و به اینترنت متصل می‌شوید، شرکت ارائه دهنده اینترنت آدرس شما را عوض می‌کند. گاهی اوقات ممکن است به دلیل شلوغی پهنای باند و یا مشکلات مختلف، آدرس مذکور موجب بالا رفتن پینگ شود. مودم یا روتر خود را یکبار خاموش روشن کنید تا مشکل حل شود.

خاموش کردن VPN یا پروکسی

حتماً می‌دانید که با استفاده از وی پی ان و پروکسی، آی پی شما تغییر می‌کند و سرعت اینترنت شما کند می‌شود. زمانی که قصد دارید وارد بازی شوید، برنامه‌های تغییر آی پی خود را خاموش کنید تا پینگ شما کاهش یابد. حال ممکن است بپرسید بازی‌های تحریم شده را چگونه بدون وی پی ان و پروکسی اجرا کنیم؟ همانطور که در صفحه کاهش پینگ گیم گفته شد، خرید یک سرور مجازی از لزوماتی است که هر بازیکنان باید پیش از شروع بازی به آن توجه کند. سرور مجازی یا VPS برخلاف وی پی ان سرعت اینترنت شما را کند نمی‌کند و در نقطه مقابل پروکسی‌ها قرار دارد. زمانی که سیستم خود را به یک VPS معتبر متصل می‌کنید، فاصله مکانی شما با سرور بازی کم می‌شود و پینگ شما در بهترین حالت ممکن قرار می‌گیرد.

حذف سخت افزارهای جانبی

در هنگام اجرای بازی آنلاین سعی کنید سخت افزارهای جانبی را حذف کنید. گاهی اوقات سخت افزارهای جانبی خارجی می‌تواند بااشغال کردن پهنای باند موجب بالا رفتن پینگ شود.

تغییر تنظیمات DNS مودم

با تغییر تنظیمات DNS مربوط به سرور در مودم خود می‌توانید بهترین آی پی را انتخاب کنید. سرور DNS گوگل یکی از سریع‌ترین سرورها است. جهت استفاده از DNS گوگل در تنظیمات مودم خود از آدرس آی پی 8.8.8.8 و 8.8.4.4 استفاده کنید.

بهینه سازی تنظیمات بازی

همانطور که گفته شد، بهینه سازی تنطیمات رجیستر می‌تواند تاسیر بسزایی در سرعت بازی داشته باشد. سعی کنید پیش از شروع هر بازی تنظیمات رجیستری را بهینه سازی کنید.

آپدیت تنظیمات وای فای

مودم وای فای نیز همانند بسیاری از سخت افزارهای دیگر نیاز به بروزرسانی و آپدیت دارد. گاهی اوقات ممکن است علت پینگ بالا، قدیمی بودن مودم شما باشد.

از نرم افزارهای کاهش پینگ استفاده کنید

نصب برنامه‌های کاهش پینگ به منظور بهینه سازی بازی و جلوگیری از توقف بازی، تاخیر در اجرای دستورات بازی و افزایش سرعت در بازی مفید خواهد بود.

بیشتر بخوانید: کاهش پینگ فیفا

سخن آخر

در این نوشتار همانطور که وعده داده شد، 10 روش کاربردی کاهش پینگ در اختیار شما عزیزان قرار داده شد. بسیاری از مواقع می‌توان با استفاده از آموزش کاهش پینگ دستی که در قسمت قبل توضیح داده شد، پینگ خود را کاهش دهید، اما فراموش نکنید که مشکل اصلی پینگ بالا در اکثر مواقع فاصله مکانی زیاد شبکه شما تا سرور بازی است. در صورتی که پس از انجام دادن تمامی موارد بالا، باز هم پینگ شما در وضعیت ایده آل قرار نگرفت، حتماً سرور مجازی تهیه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کاربر گرامی ، لطفا جهت مطلع شدن از اخبار و تخفیفات دراگون ، در کانال های تلگرام و دیسکورد دراگون وی پی اس عضو شوید .

کانال تلگرام -- کانال دیسکورد