5 مزیت استفاده از vps در بازی های آنلاین

در این مقاله می‌خواهیم به مزیت استفاده از vps در بازی‌های آنلاین بپردازیم که در زمینه‌ی کاهش پینگ نیز فعالیت دارد. از این رو برای گیمر‌ها بسیار مهم است که بدون داشتن لگ، قطع و وصلی به بازی کردن و شکست دادن حریفان خود بپردازند. VPS یا همان آی‌پی ثابت برای کاربران خود یک حریم خصوصی برای فعالیت‌های آن‌ها ایجاد کرده است که با تغییر دادن آی‌پی شما و قرار دادن یک آی‌پی جدید مختص به شما می‌توانید با اطمینان بالا به بازی کردن خود ادامه دهید که در ادامه برای درک بهتر این موضوع به 5 مزیت استفاده از vps می‌پردازیم.

VPS چیست؟

مزیت استفاده از vps این سرور‌های مجازی ثابت هستند به طوری که برای هر فرد جداگانه اختصاص داده می‌شوند که سبب کاهش پینگ در بازی‌های هستند. از این رو گیمر‌های زیادی هستند برای اینکه در بازی به مشکل‌هایی مانند لگ یا قطع و وصلی برنخورند از vps استفاده می‌کنند که همین عمر باعث شده است تا در مقابل حریفان خود از عکس العمل بهتری برخوردار باشند و به بازی کردن خود ادامه دهند.

ناگفته نماند که سرور‌های مجازی کاربرد‌های بسیاری دارد که برای وب سایت‌ها، فروشگاه‌های آنلاین، فعالیت‌های نظارتی و مدیریتی، خرید و فروش ارز‌های دیجیتال مورد استفاده قرار می‌گیرند. با گسترش صعنت بازی‌ها امروز گیمر‌های زیادی از vps برای افزایش پینگ خود و رفع مشکل لگ استفاده می‌کنند که از این رو نقش به سزایی در صنعت گیمینگ برای رفع این مشکل‌ها دارد.

بیشتر بخوانید: سرویس کاهش پینگ پابجی

5 مزیت استفاده از vps در بازی های آنلاین

مزیت استفاده از vpsدر این قسمت می‌خواهیم مزیت استفاده از vps را برای شما شرح دهیم که عبارت‌اند از: کاهش پینگ، افزایش سرعت اینترنت، قطع نشدن هنگام بازی، رفع تحریم و عملکرد بهتر در بازی و در ادامه هر یک را به طور مجزا برای شما ارائه خواهیم کرد.

 • کاهش پینگ

شاید برای شما این مشکل بوجود آمده باشد که در حین بازی به دلیل اینترنت بد از بازی بیرون افتاده باشید که می‌تواند به دلیل بالا بودن پینگ شما باشد. vps یک سرور اختصاصی است که در زمینه‌ی کاهش پینگ فعالیت دارد از این رو گیمر‌های زیادی هستند که از آی‌پی ثابت یا همان vps برای اینکه در بازی از پینگ مناسبی بر خوردار باشند از vps استفاده می‌‌‌‌‌‌‌کنند.

 • افزایش سرعت اینترنت

یکی دیگر از مزیت استفاده از vps افزایش سرعت اینترنت شما می‌باشد که این ویژگی vps در بین گیمر‌ها بسیار محبوب می‌باشد. محبوبیت آن به این دلیل است که گیمر‌ها در بازی برای عملکرد بهتر نیازمند به افزایش سرعت اینترنت هستند که VPS باعث می‌شود اینترنت شما از سرعت بیشتری برخوردار شود و عملکردتان در بازی بهتر شود. همچنین می‌توانید برای کسب اطلاعات بیشتر به مقاله چرا بازیکنان باید از آی پی ثابت استفاده کنند مراجعه کنید.

 •  قطع نشدن هنگام بازی

به دلیل اینکه شما از یک آی‌پی ثابت برا خودتان استفاده می‌کنید احتمال اینکه هنگام بازی کردن قطع شوید بسیار کم است به این دلیل که آی‌پی شما از ترافیک کمتری برخوردار می‌باشد و تبادل اظلاعات راحت تر است.

 • رفع تحریم

با استفاده از VPS یا همان آی‌پی ثابت دیگر مشکلی برای ورود به بازی‌هایی که برای شما فیلتر می‌باشد را ندارید زیرا آدرس اینترنتی شما در مکان دیگری است. با استفاده از این روش می‌توانید به راحتی تحریم‌ها را دور بزنید که در بین عموم مورد استفاده قرار می‌گیرد.

 • عملکرد بهتر در بازی

شما با استفاده از آی‌پی ثابت در بازی بدون قطع شدن یا بدون داشتن پینگ بالا به بازی کردن خود ادامه می‌دهید که این عمل باعث می‌شود که در حین بازی کردن از عملکرد بهتری نسبت به قبل از اینکه از VPS استفاده کنید برخوردار می‌شوید. که این ویژگی vps در بازی‌های آنلاین، چند نفره‌ای بسیار مورد استفاده قرار می‌گیرد زیرا افرادی زیادی هستن که در این فضای بازی مقابل شما قرار گرفته‌اند و برای عملکرد بهتر توصیه می‌شود از vps استفاده شود. حال که 5 مزیت استفاده از vps تمام شد در ادامه می‌خواهیم 3 نمونه سرور مجازی را برای شما نام ببریم.

بیشتر بخوانید: بهترین سرور کاهش پینگ

معایب vps چیست؟

معایب vps چیستیکی از معایب vps این است که بیشتر برای مب سای‌های شخصی یا برای بر طرف کردن ترافیک مورد استفاده قرار می‌گیرد. از این رو یک پرتال بزرگ و همراه با بازدید‌های بسیار بالا دارید یا ریکودست شما در لحظه می‌باشد بایستی از vps استفاده کنید. درست است که vps از مزایای بسیاری برخوردار می‌باشد ولی نسب به  شرایط و نیاز‌ها مشکلاتی دارد که در ادامه به چند مورد از آن اشاره خواهیم کرد.

 • یکی از معایب آن گران قیمت بودن vps می‌باشد. البته باید به این نکته نیز توجه کنیم که خدمات و سرویس با کیفیت تری دریافت خواهید کرد ولی در بعضی شرایط ضروروت دارد.
 • همچنین برای استفاده از آن نیازمند دانش فنی بالا که یرای مدیریت سرور‌ می‌باشد و همچنین اگرسرور به درستی کاتفیگ نشود از لحاظ امنیتی آسیب پذیر خواهد بود.

چرا از vps استفاده می‌شود؟

چرا از vps استفاده می‌شودامروزه خیلی از افراد به دنبال بهترین vps هستند که به دلیل عملکرد خوب vps خیلی از اشخاص به خرید کردن آن می‌پردازند که برای هر فرد کارایی خاص خود را دارد. در ادامه به چند مورد از دلایلی که وی پی اس می‌تواند برایتان مفید باشد اشاره خواهیم کرد.

 • وقتی که یک اپلیکیشن خاص را می‌خواهید نصب  که توسط هاست اشترامی پشتیبانی نمی‌شود.
 • زمانی که  سایت شما از لحاظ معماری با محدودیت مواجه می‌شود.
 • هنگامی که می‌خواهید به روت کردن دسترسی پیدا کنید.
 • برای توسعه نرم افزار یا تست آن نیاز به محیط مجازی دارید.
 • همچنین برای انجام دادن معاملات مالی یا می‌خواهید اطلاعات شخصی را ارسال کنید و از نوسانات ترافیکی بالایی برخوردار هستید.

بیشتر بخوانید: مقایسه آی‌پی ثابت با آی‌پی پویا

خلاصه مطلب

شما با بهره‌گیری از مزیت استفاده از vps می‌توانید به این درک برسید که چرا بهترین vps در بین گیمر‌های آنلاین مورد استفاده قرار می‌گیرد. به طور خلاصه دلیل آن این است که گیمر‌ها در بازی نیازمند به پینگ مناسب، افزایش سرعت اینترنت در بازی، قطع نشدن در حین بازی و عملکرد بهتر هستند. از این رو گیمر‌ها با خرید سرویس‌های vps این تحریم‌ها را دور می‌زنند و به راحتی به بازی کردن خود ادامه می‌دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *